Valg 2011




Arbeiderpartiets åpne homofile og lesbiske kandidater ved høstens valg

 

OSLO

Bystyret i Oslo

22. Hans Christian Lillehagen, f. 1970
28. Per Anders Torvik Langerød, f. 1985
29. Karina Hellum , f. 1961
36. Håkon Haugli , f. 1969

39. Trude Johnsen , f. 1968

44. Per Gunnar Dahl, f. 1963
45. Susann Strandberg Jørgensen , f. 1972
59. Marit Bjerke , f. 1972

Bydelene i Oslo

Frogner

9. Jørgen Sundell, f. 1981

11. Hallvard Øren, f. 1978

17. Morten Hosen, f. 1980

Gamle Oslo

3. Susann Strandberg Jørgensen, f. 1972

10. Rolf Martin Angeltvedt, f. 1967

14. Roger Håkon T. Skår, f. 1978

16. Michael Touray, f. 1991

Grorud

9. Marit Bjerke, f. 1972

Grünerløkka

2. Marius Sørensen-Sjømæling , f. 1984

6. André Munkvold , f. 1974

8. Harald Steinsrud , f. 1966

14. Halvor Frihagen , f. 1970

Nordstrand

2. Anna Charlotte Larsen, f. 1972

Sagene

1. Helge Stoltenberg

2. Karina Hellum, f. 1961

3. Jørgen Foss, f. 1989

St. Hanshaugen

7. Jon Reidar Øyan, f. 1981

13. Tord Dale, f. 1978

 

 

 

 

AKERSHUS

Kommunestyret i Frogn

11. Seppo O. M. Dyrseth, f. 1952

 

 

 

 

HEDMARK

Kommunestyret i Løten

12. John Magne Pedersen Tangen, f. 1992

 

 

 

 

HORDALAND

Fylkestinget i Hordaland

46. Stein Ove Lien, f. 1985

Bystyret i Bergen

14. Rønnaug Frøiland, f. 1971

24. Kenneth Brophy, f. 1946

50. Jørgen Lien, f. 1985

51. Stein Ove Lien, f. 1985

68. Torgeir Toppe, f. 1959

Kommunestyret i Voss

7. Stein Helge Mandelid, f. 1963

 

 

 

 

NORDLAND

Fylkestinget i Nordland

17. Kjell-Are Johansen, f. 1965

 

 

 

 

OPPLAND

Fylkestinget i Oppland

4. Even A. Hagen, f. 1988

14. Morten Djupdal, f. 1991

30. Daniel Randrup Sværk, f. 1992

36. Endre Fagervold, f. 1991

Kommunestyret i Nord-Aurdal

8. Morten Djupdal, f. 1991

Kommunestyret i Nord-Fron

8. Endre Fagervold, f. 1991

Kommunestyret i Nordre Land

1. Liv Solveig Alfstad, ordførerkandidat, f. 1968

Kommunestyret i Sel og Heidal

16. Linda Olafsen, f. 1974

Kommunestyret i Østre Toten

8. Daniel Randrup Sværk, f. 1992

 

 

 

 

SØR-TRØNDELAG

Bystyret i Trondheim

13. Randi Sakshaug , f. 1961

Kommunestyret i Orkdal

12. Atle Olav Sognli, f. 1987

 

 

 

 

TELEMARK

Bystyret i Skien

4. Odin Adelsten Bohmann, f. 1985

 

 

 

 

VESTFOLD

Fylkestinget i Vestfold

3. Kjetil Holm Klavenes, f. 1979

Kommunestyret i Stokke

5. Fred Willy Bakke Aamelfot, f. 1971

23. Sigbjørn Aamelfot, f. 1976

 

 

 

 

ØSTFOLD

Fylkestinget i Østfold

23. Ole Henrik Grønn, f. 1984

Bystyret i Sarpsborg

9. Ole Henrik Grønn, f. 1984

46. Thor Erik Forsberg, f. 1980

 


Kommunestyre- og fylkestingsvalget

Slik kan du endre på stemmeseddelen

Hvis du vil være med på å påvirke hvilke kandidater som blir valgt inn for partiet, må du endre på stemmeseddelen, det vil si gi personstemmer.

Les mer

 

 

 
VALG 2011
ÅPNE FOLKEVALGTE
BROSJYREMATERIELL
NYTTIGE LENKER
HOMOHISTORIE